24 listopada 2021

Z czym wiąże się wymiana okien w domu?

Żaden dom nie obędzie się bez okien. Kto myśli, że możliwe jest inne wyjście, ten się myli. Wpuszczanie światła do wnętrza budynku jest niezbędne do codziennego funkcjonowania. Prawda jest też jednak taka, że okna są obiektami, które co jakiś czas powinno się wymieniać. A proces ten nie jest taki zupełnie prosty, tylko wiąże się on z szeregiem działań.

 

Do każdego rodzaju prac remontowych trzeba się odpowiednio przygotować. Nie inaczej jest z wymianą okien. Ma ona do siebie to, że nie zaczyna się w momencie samego wstawiania okien, tylko już na etapie wstępnym. Którym w tym przypadku jest naturalnie wykonanie odpowiednich pomiarów. Muszą się one charakteryzować dość dużą dokładnością, żeby okno po prostu odpowiadało wymiarami do otworu w murze. Okno nie może się okazać ani za małe, ani za duże. Właśnie dlatego trzeba dokonać bardzo dokładne pomiary, żeby potem dobrać właśnie takie okno, które będzie się wpisywać w określony wymiar otworu z zachowaniem tak zwanych luzów montażowych.

 

Demontaż i montaż 

 

Nie może również umknąć uwadze fakt, iż wymiana okien zakłada to, że zanim zamontuje się nowe okna, trzeba zdemontować te stare. Działanie to należy wykonać z odpowiednią starannością tak żeby nie uszkodzić elewacji lub nie narobić dużo bałaganu, który następnie trzeba byłoby szybko sprzątać.

 

Jeżeli już przejdzie się przez etap przygotowań polegających na robieniu pomiarów i przez etap demontażu, to sprawa związana z wymianą okien toczy się już z górki. Sama instalacja okien jest bowiem procesem, który nie powinien sprawić dużo kłopotów, pod warunkiem , że zrezygnuje się z samodzielnych prób wykonania pracy i zawierzy się prawdziwym profesjonalistom. Do prawidłowego montażu wykorzystują oni między innymi kotwy stalowe, wkręty ościeżnicowe oraz piankę niskoprężną, która ma za zadanie uszczelnić połączenie okna z konstrukcją budynku beż deformacji samego okna.

Podobnie jak musi nastąpić etap poprzedzający właściwy montaż, tak samo i powinien nastąpić etap, który zakończy cały proces. Jest nim wykonanie tak zwanych szpalet, które oprócz uzyskania funkcjonalnego rozwiązania pozwalają uzyskać atrakcyjny efekt estetyczny. A on przecież też jest jak najbardziej mile widziany.

                           bezpłatny pomiar : +48 662 032 143

logo

Centrum Okien i Drzwi

bezpłatny pomiar : +48 662 032 143

odwiedź nas również na

logo

spełnimy twoje oczekiwania

Powiedz nam czego potrzebujesz a my 

logo

Centrum Okienne


 

 

 

 

Telefon

+48 62 757 69 69

 

Email

biuroalando@avante.pl

 

Adres

Kalisz, Majkowska 17

© Copyright 2024 Alando Kalisz