© Copyright 2021 Alando Kalisz

Centrum Okienne


 

 

Telefon

+48 62 757 69 69

 

Email

biuroalando@avante.pl

 

Adres

Kalisz, Majkowska 17

logo

Powiedz nam czego potrzebujesz a my 

spełnimy twoje oczekiwania

logo

odwiedź nas również na

bezpłatny pomiar : +48 662 032 143

Centrum Okien i Drzwi

logo
                           bezpłatny pomiar : +48 662 032 143
                                                        bezpłatny pomiar : +48 662 032 143
facebook

Okna to ważna część budynku, która decyduje o jego prezencji, ale ma wpływ również na dźwiękoszczelność i termoizolację. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się okna aluminiowe, które montowane są w nowoczesnych budynkach, ale od kilku lat wybieramy je również jako wykończenie naszych mieszkań i domów. Jakie są zalety okien wykonanych z aluminium? Dlaczego warto je instalować?

 

Aluminium – jakie ma właściwości?

 

Rozwój technologii i dostępność coraz większej liczby sposobów obróbki metalu sprawiają, że aluminium to surowiec, który w wyniku odpowiedniej produkcji staje się wyjątkowo trwały i odporny. Zachowuje jednak wszystkie swoje cechy, dzięki czemu staje się wartościowym materiałem do produkcji stolarki okiennej i wypiera powoli okna z PCV.

 

Okna aluminiowe zyskują na popularności również dzięki temu, że są łatwe w konserwacji, a tworzyć mogą niecodzienne kształty, co sprawia, że można zamawiać okna w kształcie trapezu, koła czy trójkąta. To wyjątkowy sposób na dekorację elewacji i uzupełnienie nowoczesnego projektu budynku. Wykorzystuje się je również do tworzenia wielkoformatowych przeszkleń, montażu okien narożnych czy panoramicznych. Dlatego kojarzymy je głównie ze szklanymi biurowcami.

 

Zalety okien wykonanych z aluminium

 

Aluminiowe okna uchodzą przede wszystkim za bardzo wytrzymałą konstrukcję. To ważne, gdyż powinny być odporne na odkształcenia, jakie mogą tworzyć się pod naporem ścian budynku. Dzięki temu mają przewagę nad oknami plastikowymi, gdyż nawet po latach zachowują swoje kształty.

 

Profile aluminiowe pozwalają na tworzenie okien z tzw. cienkoprofilowych. Tego typu rozwiązania pozwalają na całkowite ukrycie aluminiowej ramy konstrukcji w posadce, ścianach i suficie. Dzięki takiemu rozwiązaniu granica między otoczeniem zewnętrznym, a wnętrzem domu niemalże się zaciera. Osiągamy efekt niemal jednolitej szklanej powierzchni.

 

Okna do produkcji, których wykorzystano metal, są również odporne na zmienne warunki pogodowe. Nie straszne im niskie czy wysokie temperatury, promienie słoneczne, opady deszczu czy śniegu. Woda nie wpływa na ich strukturę. Użytkownicy wskazują również termoizolację jako bardzo ważną zaletę tego typu okien. Są szczelne i pozwalają zmniejszyć koszty ogrzewania wnętrz domów i mieszkań. Poza tym występują w wielu kolorach, które zmieniać można za pomocą malowania proszkowego, mogą być też matowe lub błyszczące.

 

Jakie są główne zalety okien aluminiowych?

06 lipca 2021