30 czerwca 2022

Jak wygląda montaż okien PCV?

Okna z PCV to jedne z częściej wybieranych przez inwestorów rodzajów stolarki okiennej. Jest to związane z ich wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, negatywnym działaniem grzybów i owadów. Odporne są na utratę ciepła, nie wymagają konserwacji, są odporne na ogień, zarysowania czy inne drobne zniszczenia. Jak powinien wyglądać prawidłowy ich montaż?

 

Jakie są kroki podczas montażu okien?

 

Technika montażu okien zależy od zastosowanego rodzaju stolarki otworowej, umiejętności i doświadczeniu montażystów, a także dostępnego tzw. luzu dylatacyjnego w otworach okiennych. Zawsze wspólne są trzy kroki. W pierwszym należy zadbać o właściwe podparcie konstrukcji tak, aby równomiernie rozłożyć obciążenia wynikające z konstrukcji budynku. Trzeba także pamiętać, że konstrukcja okienna musi mieć zapewnioną pewną przestrzeń dylatacyjną, pozwalającą na swobodną „pracę” stolarki pod wpływem różnicy temperatur. W drugim kroku należy przejść do mechanicznego mocowania okna przy użyciu specjalistycznych łączników tak, aby przejąć siły działające prostopadle do płaszczyzny okna, głównie pochodzące od parcia i ssania wiatru. Po tych czynnościach należy uszczelnić okna pamiętając, by na zewnątrz dokonać izolacji wodoodpornej i paroprzepuszczalnej, od środka termoizolacyjnej, a od wewnątrz paroizolacyjnej. Wspólnie wspomniane warstwy zawsze powinny stać się barierą ograniczającą  przepływ powietrza w miejscu połączeń.

 

Jak poprawnie zamontować okna PCV w ścianie?

 

W przypadku tradycyjnych ścian jednowarstwowych okno wstawia się w połowie szerokości, gdy montaż odbywa się w budynku dwuwarstwowym przy zewnętrznej krawędzi, w trójwarstwowym na poziomie ocieplenia. Stolarkę przytwierdza się kotwami lub dyblami zawsze po oczyszczeniu ramy okiennej, przy czym ważne jest, aby starannie wypełnić materiałem izolacyjnym wszelkie przestrzenie mogące stać się mostkiem cieplnym, zwłaszcza przy oknach energooszczędnych, gdzie dokładnej obróbki wymaga ościeżnica.

                           bezpłatny pomiar : +48 662 032 143

logo

Centrum Okien i Drzwi

bezpłatny pomiar : +48 662 032 143

odwiedź nas również na

logo

spełnimy twoje oczekiwania

Powiedz nam czego potrzebujesz a my 

logo

Centrum Okienne


 

 

 

 

Telefon

+48 62 757 69 69

 

Email

biuroalando@avante.pl

 

Adres

Kalisz, Majkowska 17

© Copyright 2024 Alando Kalisz