bezpłatny pomiar : +48 662 032 143

logo

Centrum Okien i Drzwi

bezpłatny pomiar : +48 662 032 143

odwiedź nas również na

logo
20 czerwca 2023

Czym się kierować przy wyborze drzwi pokojowych?

Solidne drzwi to istotny element każdego domu. Powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również odgrywają ważną rolę estetyczną, decydując o ostatecznym wyglądzie pomieszczenia. W związku z tym, dobór odpowiednich drzwi wymaga sporej uwagi i zastanowienia. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi.

 

Rodzaj drzwi

 

Przy wyborze drzwi pokojowych istotnym czynnikiem jest ich rodzaj. Drzwi mogą mieć różne funkcje - dzielić pomieszczenie, izolować dźwięki czy chronić przed ogniem. Odpowiednio do tych wymagań należy wybrać odpowiedni rodzaj drzwi. Drzwi pełne są najlepsze do oddzielania pomieszczeń, natomiast drzwi szklane czy przesuwne stanowią lepsze rozwiązania, jeśli chodzi o przepuszczanie światła lub oszczędne korzystanie z przestrzeni.

 

Wymiary drzwi

 

Przy wyborze drzwi pokojowych ważną kwestią jest ich wymiar. Nie tylko powinny być dostosowane do wielkości otworu, w którym mają zostać zamontowane, ale również należy dopasować grubość. Drzwi powinny być solidne, aby dobrze izolowały pomieszczenie i zapobiegały przedostawaniu się hałasu z innych pokojów. Ogólnie przyjmuje się, że minimalna grubość drzwi powinna wynosić 40 mm.

 

Materiał drzwi

 

Materiał z jakiego wykonane są drzwi ma kluczowe znaczenie zarówno dla ich funkcjonalności, jak i wyglądu. Do produkcji stosuje się najczęściej drewno, płytę MDF czy tworzywa sztuczne. Drewniane drzwi są uważane za najpiękniejsze i najbardziej naturalne, jednak wymagają specjalnej pielęgnacji. Drzwi z płyt MDF są bardziej odporne na wilgoć czy wstrząsy, ale ich powierzchnia nie jest tak estetyczna.

Podsumowując, wybierając drzwi pokojowe należy zwrócić uwagę na wiele czynników - rodzaj drzwi, ich wymiary i materiał wykonania. Pamiętajmy, że dobór odpowiednich drzwi to inwestycja na długie lata.

spełnimy twoje oczekiwania

Powiedz nam czego potrzebujesz a my 

logo

Centrum Okienne


 

 

 

 

Telefon

+48 62 757 69 69

 

Email

biuroalando@avante.pl

 

Adres

Kalisz, Majkowska 17

© Copyright 2024 Alando Kalisz